در بیانیه مجمع هماهنگی تشکل‌های دانشجویی تهران آمده است: آنچه توزیع شده، صرفاً بیان گفته‌های دولت بوده و اگر ناراحتی هست باید در کارنامه اعمال خود دولت به دنبالش بگردند.


آقایان! این شب نامه نبود، این کارنامه شما بود!
مجمع هماهنگی تشکل‌های دانشجویی تهران درباره نشریه توزیع شده میان مردم که به بررسی مواضع دولت حسن روحانی در منظومه فکری امام خمینی(ره) می پردازد و همچنین واکنش رسانه های همسو با دولت مبنی بر شب نامه بودن برگه های توزیع شده بیانیه ای صادر کرد که متن این بیانیه بدین شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

آقایان، این شب نامه نبود، این کارنامه شما بود!

 

از شامگاه 14 خرداد (سالگرد ارتحال امام(ره))، سایت های زنجیره ای و پرتعداد طرفدار دولت خبری را بر روی خروجی هایشان قراردادند با عنوان "پخش شب نامه علیه دولت و روحانی"، خبری که شاید عنوان آن را "پخش کارنامه ای برای دولت و روحانی" می نامیدند بهتر بود.
 
عده ای از دانشجویان تهرانی (تحت عنوان مجمع هماهنگی تشکل های دانشجویی تهران) به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی بخشی هایی از سخنان امام را بازخوانی کردند. آنها نمی دانستند که دولت تحمل شنیدن سخنان امام را ندارد. آنچه که شب نامه علیه دولت نامیده می شود، چیزی جز کنار هم قرار دادن صحبت های رهبر کبیر انقلاب با صحبت های دولت مردان نیست. مطالب صرفا نقل قول بوده و بدون ویرایش و دستکاری بیان شده اند. اگر تناقضی هست، به جای محکوم کردن، کمی به فکر فرو برویم.
 
برگه ای دیگر نیز صحبت های بی ادبانه مقامات امریکایی و پاسخ ها مسئولین سیاست خارجی دولت بود. در این برگه نیز صرفا این گفته ها نقل شده بودند و قضاوت بر عهده خوانندگان گذاشته شده بود. به نظر می رسد رسانه های حامی دولت از قضاوت مردم ناراحت بودند که این نقل قول ها را علیه دولت می نامند. باید از رسانه ها پرسید که چرا قضاوت مردم در مورد سیاست خارجی بد بوده است؟
 
آنچه توزیع شده است، صرفا بیان گفته های دولت بود و اگر ناراحتی هست باید در کارنامه اعمال خود دولت به دنبالش بگردند، ما علاقمندیم که اگر روزی کارنامه اعمالمان را برایمان بازخوانی کردند به آن افتخار کنیم، نه اینکه آن را علیه خودمان بدانیم. فضاسازی رسانه ای صورت گرفته پیرامون این چند برگ توزیع شده، آیه 112 سوره نساء را تداعی می کند که می فرماید:
 
"وَمَن یَکْسِبْ خَطِیئَةً أَوْ إِثْمًا ثُمَّ یَرْ‌مِ بِهِ بَرِ‌یئًا فَقَدِ احْتَمَلَ بُهْتَانًا وَإِثْمًا مُّبِینًا"
و کسی که خطا یا گناهی مرتکب شود، سپس بی گناهی را متهم سازد، بار بهتان و گناه آشکاری بر دوش گرفته است.
 
در پایان از تمامی هم وطنان می خواهیم تا به رغم فضاسازی رسانه های حامی دولت-برای شنیده نشدن این چند سطر-، با مطالعه آنچه توزیع شده است با وجدان بیدارشان درمورد آن قضاوت کنند. و در صورتی که نوشته ها را منصفانه یافتند، آن را در میان اقوام، دوستان و هیات ها و مساجدشان توزیع کنند.
 
مجمع هماهنگی تشکل های دانشجویی تهران